Princip základní struktury fixní vyjímatelné zubní náhrady

Odnímatelné protézy jsou "vyjímatelné protézy", které lidé často říkají. Stejně jako "protetická", "protetika" jako "protetika", "odnímatelná zubní náhrada" znamená, že lidské bytosti dělají "povinnosti" zubů. Lékařský je horní, mandibulární zuby nebo všechny zuby po vytvoření obnovy obecného pojmu. Odnímatelné protézy jsou rozděleny do dvou typů: přitažlivé a pevné. Fixní vyjímatelné protézy (běžně známé jako "pevné vyjímatelné zubní protézy") nemohou nosit samotné pacienty a odnímatelné zuby (běžně známé jako "aktivní odnímatelné zubní protézy") mohou být snadno odebírány pacienty.

Odnímatelné protézy jsou rozděleny na pevné odnímatelné zubní protézy (pevné odnímatelné protézy) a odnímatelné odnímatelné protézy (aktivní odnímatelné protézy) v závislosti na metodě uchování. Pevné odnímatelné protézy jsou podepřeny a zadržovány přirozenými zuby na obou stranách nebo na jedné straně bezprostředního okolí a vyjímatelné protézy jsou připevněny k přírodním zubům pomocí přídržného zařízení. Tento typ odnímatelné protézy, protože pacient nemůže vzít své vlastní opotřebení, obyčejně známý jako pevná odnímatelná protéza.

Základní struktura pevných snímatelných protéz je podobná struktuře mostního inženýrství. Proto se nazývá pevný most v medicíně a tělo můstku, držák a spojovací tělo jsou tři důležité součásti pevné odnímatelné protézy.

(1) můstkové těleso. To znamená, umělé vyměnitelné protézy, přes pevný most pro obnovení chybějícího tvaru zubu a funkce součásti, a to především pomocí retence a propojeného tělesa. Výroba materiálu mostu, je třeba splnit požadavky přírodní krásy, ale také mít určitou míru tuhosti v síle kousnutí nepoškodí pevný most a poškodit opěru.

(2) Zadržovací těleso. Kostní mezery na obou stranách přirozených zubů podobné mostnímu mostu, známému jako opěrka. Těleso můstku musí být pevně umístěno v oblasti zubu, musí být spojeno pevným zařízením s opěrkou, toto zařízení je zadržovací těleso. Aby zadržení těla mohly odolat mostu při síle vytvořené různými namáháními a nebudou uvolňovány z opěry, aniž by se nepoškodily nebo dokonce zlomily, příprava materiálu pro udržení určité pevnosti. Běžně používané držáky mají korunu, část koruny, vložku koruny a tak dále.

(3) konektory. Je upevněn a připojen k přídržce mezi částmi mostu. Podle spojení lze rozdělit na různé pevné těleso (svařované celistvou do pevného konektoru) a činnosti připojení (přerušení napětí).