Jak správně pečovat o vyměnitelné zubní protézy

Odnímatelná zubní náhrada se používá k náhradě ztráty zubů kvůli různým příčinám, především rozděleným do plného ústa a individuální odnímatelné zubní protézy. Individuální vyjímatelná zubní protéza se používá z různých důvodů, které vedou k vyloučení jednotlivých zubů, úplné vyjímatelné zubní protézy pro seniory ve fyziologických a přirozených zubech. Přestože se odnímatelná zubní protéza liší od zubů, ale její péče je také nezbytná. Správná péče může lépe chránit ústa, zabránit orálnímu onemocnění.

Odnímatelná klasifikace zubních protéz

Pro péči o odnímatelnou protézu je třeba nejprve pochopit typ a materiál odnímatelné protézy. V současné době je v naší zemi odnímatelná zubní náhrada především z oceli, porcelánu, stealth, péče o oceli, péči o pryž a zuby, které jsou porcelánové zuby rozděleny na obyčejné, zlaté, vše porcelánové, oxid hlinitý, oxid zirkoničitý, bio porcelán; Zuby jsou rozděleny na kov, keramiku, uhlík, polymer a splňují materiálový typ implantátu. Vložená vyjímatelná protéza je rozdělena na "mrtvé zuby" a "živé zuby", zbytečné zuby, které používají okolní zuby k překlenutí opěry, nejsou aktivní; živé zuby pro odnímatelné částečné vyjímatelné protézy nebo plné zuby.

Správné čištění

Čištění Odnímatelná protéza, mnoho lidí si myslí, že by mělo být sterilizováno horkou vodou, je to špatné. Obecná polymerní syntetická chemická látka Vyjímatelná protéza, namáčení při vysoké teplotě povede ke zhoršení deformace materiálu. Správným přístupem by mělo být umístit tento druh falešných zubů do studené vody, přidat antivirovou sůl na pečení, měkký kartáč s měkkým kartáčkem na zuby. Nejlepší je nepoužívat zubní pastu a tvrdý kartáč k čištění odnímatelné zubní protézy, zubní pasty chemikálie povede k odstranitelné poškození zubní protézy a vynikající štětec poškodí povrch odnímatelného zubního protézy, nemůže řádně pečovat o odnímatelnou zubní protézu.

Včasná odnímatelná protéza

Začátek používání odnímatelných protéz bude nevyhnutelně vypadat nepohodlí, vážné také vést k nevolnost a zvracení, jídlo nebude cítit žádný kousek jídla, které jsou normální. Pokud se však objeví zánět, vředy v ústní dutině by měly být včasné lékařské ošetření pod vedením lékaře k úpravě užívání. Předčasné opotřebení Odnímatelná protéza by měla nejdříve cvičit jíst mírnější jídlo, postupně jíst normální jídlo. Buďte trpěliví s praxí nosit odnímatelné zubní protézy, aby se přizpůsobil přítomnosti odnímatelné zubní protézy.

doba použití

Odnímatelná protéza je žvýkat pohodlí jídla a celkovou krásou. V jídle před jídlem by mělo být včasné čištění odnímatelné zubní protézy, pro udržení ústní hygieny. Před odchodem do postele by měla být odstraněna vyměnitelná zubní náhrada namočená v teplé vodě, aby byla chráněna doba vyjímatelné protézy. Bez ohledu na to, jak dobře se odnímatelná zubní náhrada nemůže stát partnerem pro život, protože neexistuje žádné tělesné kondicionérní tělo, za normálních okolností by mělo být nahrazeno odstranitelnou zubní protézou po dobu 5 let, dělat dobrou práci ústní zkoušky.

Odnímatelná péče o zubní protézy

U starších osob kvůli degradaci fyziologické struktury, což má za následek pohyblivost, špatnou paměť. Takže pro starší osoby v odnímatelné zubní protézy je třeba pomoci připomenout pravidelnou kontrolu juniorů a lékařů. Kromě toho, starší oblečení Odnímatelné zubní protézy by měly věnovat pozornost kvalitě, nejsou vhodné pro častou výměnu odnímatelné zubní protézy, když nosit péči ztráta bude více u starších lidí mají velký vliv.

Opatření

V odnímatelné zubní protézy je třeba provést před a po orální detekci, nosit odnímatelnou protézu pro ústa, aby se zabránilo orálnímu onemocnění.

Ztráta zubů by měla být okamžitě opravena, dlouhodobá volná pozice povede k uvolnění zubů kolem pádu.

Nosit odnímatelnou zubní náhradu by měla být vybrána, když pravidelné lékařské vedení nemocnice, ne kvůli levné odnímatelné zubní protézy vedou k orálnímu onemocnění.

Čištění Odnímatelná protéza si může vybrat profesionální čisticí tablety pro odstranění zubních protéz podle pokynů k čištění.