Jak zlepšit kvalitu snímatelné výroby zubních protéz

Úspěšná rekonstrukce je lékař a mechanik v souladu s požadavky pacientů a jejich vlastní orální stav, spolupráce krystalizace. Vysoce kvalitní produkt je lékař, pacient a mechanik, tři dostupné přístupy. Jak uspokojit požadavky lékařů a pacientů, jak vytvořit klinické požadavky při výrobě perfektního provedení mnoha odnímatelných zařízení na zpracování zubních protéz, je nyní naléhavé potřeba vyřešit tento problém.

Technická úroveň mnoha zařízení pro vyjímatelné protézy je plně schopna splnit přiměřené výrobní požadavky lekára. Ale existuje mnoho lékařů připravit zuby, plísně, design nesplňuje výrobní požadavky továrny, s cílem zlepšit kvalitu odnímatelných zubních protézy zpracování rostlin, vyvinout následující strategii

1, posílit služby zákazníkům a výměnu lékařů

Chcete-li lékaři představit technické charakteristiky továrny poskytovat technické informace o továrně, úspěšné obnovení potřeby mít tyto podmínky, podle čínských zdravotních charakteristik uvedených některými lékaři snadno přehlédli, podle charakteristik čínské zubní opravy a pacientovy vlastní charakteristiky, Zavedení pacientů, kteří nesplní požadavky na odstranění zubních protéz; doporučené lékaře nezvyšují potřeby pacienta na opravu, objektivní popis účinku opravy, pokud je to nutné, s lékařem, aby vedl pacienty k opravě vědomí.

2, posílit služby zákazníkům a výrobní technologie oddělení.

Oddělení zákaznického servisu poskytne přesné zpětné vazby oddělení výrobních technologií, nechá technik oddělení výrobních technologií porozumět technickým charakteristikám klinického lékaře, proč to lékař provede, analyzovat příčiny a sociální příčiny; některé neuspokojivé části jsou včasné a Analýza výrobních technologií důvodů, podle technických analýz, přiměřené přizpůsobení výrobního procesu tak, aby splňovaly technické požadavky klinické opravy těla.

Oddělení zákaznického servisu k požadavkům klinické výroby, přesné zpětné vazby na oddělení výrobních technologií nesplňují technické požadavky modelu, pokud je to možné, aby se nezatlačily, a včasné konzultace s lékaři o tom, jak vyrábět obrobky; pro ústup, jasné řekněte lékaři, proč ne, aby poskytli přiměřený výrobní program pro lékařskou literaturu, abychom usnadnili příště, kdy lékař zvolí naše mechaniky.

3, posílit ústní výuku a porozumění ústním pracovníkům.

Posílit výrobu výuky, přepracování každého výrobku k provádění technické analýzy, aby každý mechanik, studenti pochopili důvody chyby, pacient přinese jaký druh poškození, posílit práci odpovědnosti zaměstnanců, aby se zabránilo další opakování Stejné chyby, hromadění řemeslníků a studentů z výrobní zkušenosti a prohloubení technického porozumění technikovi. Pokud důvod pro lékaře, analyzovat důvody pro výskyt lékaře, aby se vyhnul nejlepší způsob, jak opravit selhání by měl být, jak to udělat. Ve výuce by měla být také kombinována s aktuální oční lékařskou situací v Číně, čínští řemeslníci měli vzdělávací charakteristiky zaměřené na výuku, jinak méně efektivní.

4, posílit výrobu základní výuky studentů, čínských techniků a skutečné klinické práce, aby se vyrovnalo mezery.

Čínští řemeslníci vyučující k ústní klinické medicíně, mnoho studentů po absolvování stání zubního lékaře nebo ústního asistenta, v továrně není možné provádět orální lékařskou práci, a to je rozdíl mezi výukou a skutečností. Čínské vzdělávání techniků obecně postrádá přísné zubní školení a kurzy barevného výcviku, prostě otevřou přednášku, aby je pochopili, ne jako hlavní kurzy.

Výrobní oddělení výuky by mělo posílit výcvik zubů a přísné technické školení v oblasti výcviku základních dovedností. Výcvik zubů k vyřezávání sádrokartonu, aby pochopili význam tvaru obrobku, dopad na kvalitu obrobku a dopad každého pracovního článku; vyřezávání významu toho, co je význam jejich vlastních vazeb, Může zlepšit jejich efektivitu práce? Pomůžete zlepšit své schopnosti a plat? Pro vyplnění skupiny porcelánu vyplňte třídu barev, vysvětlete rozdíl mezi barvou každého porcelánového prášku mimořádně užitečným. Vztah mezi barvou a tvarem, vzájemnou interakcí a jaký dopad máme na kvalitu našich výrobků.